Jump to content

Súlyos betegséget okozhatnak a rossz fogak

2016. 04. 06. 16:24

A biológiai fogorvoslás összefüggő egésznek tekinti az emberi szervezetet és a benne lejátszódó folyamatokat, így nem is meglepő, hogy minden mindenre hatással lehet.

Voll és Kramer német orvosok fedezték fel, hogy kölcsönös kapcsolat van a fogak és bizonyos szervek, testfelületek, ízületek között.

Dobó Nagy Csaba, a Semmelweis Egyetem szakembere kifejtette, a szervezetben van egy kitüntetett hely - ez lehet fog, mandula, epehólyag vagy prosztata -, ahol folyamatosan krónikus gyulladás áll fenn, és ez a primer gyulladás egy távoli szervben fenntart egy másodlagos betegséget.

Dr. J. Gleditsch fül-orr-gégész az 1970-es évek elején felfedezte, hogy speciális szájnyálkahártya-pontokba adott injekciókkal gyors gyógyulást lehet elérni. Megfigyelései szerint a kezelések hatására nemcsak a fül-orr-gége szakterület betegségei gyógyultak, hanem más szervi tünetek is megszűntek.

Herceg Anita biológiai fogorvos kifejtette, egy szájüregben négy negyed található, mindegyikben fellelhető az 5 működési kör, illetve az 5 fogcsoport. A felső metszőfogakhoz tartozik a vese és a húgyhólyag, a szemfogakhoz a máj és az epe, az őrlőfogakhoz a tüdő és a vastagbél, illetve a lép, gyomor, hasnyálmirigy. A bölcsességfogakhoz pedig a szív és a vékonybél. Hozzátette, eme fogak vizsgálatakor, ha bármelyik fogcsoportban elváltozást találnak, abból következtetni tudnak az ahhoz kapcsolódó szervi problémákra.

A fog jellegzetes részein alakul ki krónikus gyulladás. Az egyik a foggyökércsúcsnál, a másik a fogínyen. 100 bar erősségű rágásnál olyan nyomás alakul ki, hogy a baktériumok a vérnyirok útján eljutnak a távoli szervekbe, és ott tartanak fenn másodlagos betegséget.

Laboratóriumi bizonyítékok vannak rá, hogy kapcsolat van a rossz szájhigiéné, egy akár fájdalommentes ínygyulladás és a koraszülés között. De az Alzheimer-kórral is összefüggésbe hozták. Az egyetem reprezentatív felmérése alapján a lakosság egyharmadának nagyon rossz a szájhigiénéje, kevesebb, mint 10 százalékának ép az ínye.

 

További érdekességekért, bátran keresse fel a Szeniormagazin Facebook oldalát!
(Kép: acs.org)