Azt írták: az év hatodik hetében 264 ezer ember fordult orvoshoz akut légúti fertőzés tüneteivel, közülük 44 400-nál influenzaszerű megbetegedést diagnosztizáltak.
Utóbbiak közül a betegek 43,2 százaléka gyerek, 29 százaléka 15-34 éves volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 20 százaléka, 7,8 százaléka pedig a 60 éven felüliek közül került ki.
Az adatok szerint február 6. és 12. között Budapest, továbbá Fejér, Hajdú-Bihar és Heves vármegye kivételével valamennyi közigazgatási területen nőtt az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva. A százezer lakosra jutó orvoshoz fordult betegek száma Békés, Somogy és Csongrád-Csanád vármegyében volt a legmagasabb, Vas, Heves és Pest vármegyében pedig a legalacsonyabb. Laboratóriumi vizsgálattal igazolt, influenzavírus által okozott megbetegedéseket Tolna, Vas és Zala kivételével minden vármegyében diagnosztizáltak.
Közölték azt is, hogy az 6. héten 237 betegtől érkezett légúti minta az NNK laboratóriumába. A beküldött 148 légúti mintából 52-ben az influenza valamelyik típusát, hat esetben koronavírust, 21 beteg mintájából a légúti óriássejtes vírust (RSV) mutatták ki.
Influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról négy helyről érkezett jelentés; Fejér vármegyében két szociális intézményt, Somogy vármegyében egy bölcsődét, Tolna vármegyében pedig egy óvodát érintett tömeges megbetegedés.
Kórházba a múlt héten 265 ember került súlyos, akut légúti fertőzés miatt, közülük 47-en intenzív ellátásra szorultak. A kórházi ápolást igénylő 265 beteg 45,3 százaléka 2 éves vagy annál fiatalabb, 31,7 százaléka 60 éves vagy annál idősebb volt. A kórházi ápolást igénylő betegek közül 67-nél az RSV, 48-nál koronavírus és 32-nél influenzavírus állt a megbetegedések hátterében. Az RSV-pozitív betegek 80,6 százaléka 2 éves vagy annál fiatalabb, a Covid-19 fertőzöttek 70,8 százaléka 60 éves vagy annál idősebb volt - áll a közleményben.