Az omega3 zsírsav elnevezése nem túl frappáns, és talán nem is tudott róla sokat, egészen eddig.
Az omega3 zsírsava telítetlen zsír, így nem fejt ki káros hatást az egészségre – nem úgy, mint a transzzsírok – úgyhogy nem kell megijedni a nevében szereplő „zsír” szótól. Alapvetően a szervezet nem tudja előállítani, de nélkülözhetetlen a szervezet működéséhez, mert a sejtek építőeleme, és egyes hormonok termeléséhez is szükséges. Az omega-3 zsírsav fogyasztása a sejtmembránt rugalmasabbá teszi, és ezáltal növekszik az ionáramlás, a enzim és a receptor aktivitás is. Egyszerűbben megfogalmazva beépül a sejthártyába, és rugalmasabbá teszi azt, így segítve az összes szervrendszer egészséges működését.
Az omega-3 zsírsavak a tengeri halakban, kagylókban, tofuban, mandulában, dióban ugyanúgy megtalálhatóak, mint a lenmagból, dióból illetve repcéből származó növényi olajokban. Az omega-3 zsírsavak pozitív hatással vannak a szívérrendszeri betegségekre. Az omega-3 zsírsavakra irányuló kutatásoknak egy másik érdekes területét az agyi, illetve látásfunkcióra vonatkozó szerepük teszi ki, mely azt feltételezi, hogy szerepet játszanak a makuladegeneráció megelőzésében, mely a vakságnak egy általános formája, valamint jótékony hatással vannak néhány depressziós rendellenességre is. Ezen felül a bőrbetegségek, haj hullást is megelőzi. Amerikai kutatások kimutatták, hogy a hiperaktivitással kapcsolatos személyiségváltozást, és az azzal járó tüneteket, az omega-3 zsírsav napi szintű fogyasztása, nagymértékben megszüntette.
Összegezve tehát, ha omega-3 szegény étrendet követ, azonnal változtasson ezen, mert a szervezeti állapot mellett, a közérzete is sokat fog javulni.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Szeniormagazin Facebook oldalát!
(Kép: assurance-wireless.net)