Egy puszi vagy szívből jövő ölelés a nyugalom egy aprócska szikráját gyújtja meg a lélekben, ami aztán menedékül szolgál a legstresszesebb időkben. Egy unoka, aki istenként tekint nagyapjára és nagyanyjára az összetartozás és valakihez tartozás biztonságos érzetén túl, akaratlanul is sokkal többet ad: egészséget.
Az immunrendszert is erősítik
A Virginai Egyetem vizsgálódásai szerint azok a nagyszülők, akik rendszeresen magukhoz ölelték unokáikat sokkal magasabb stressz tűrő képességre tettek szert, ami a magas oxytocin azaz „szeretet” hormon jelenlétének volt köszönhető. A csökkent stresszint hatására a telomerek sem rövidülnek, melyek a hosszú életért felelősek (a stressz csökkenti a telomerek méretét, s az minél kisebbé válik, annál gyorsabban ketyeg a biológiai óra).
A gyerekek az immunrendszert is erősítik, szintén az utóbbiaknak hála, illetve annak, hogy a hirtelen magasra szökő hormonszint megemeli a vérnyomást, ezáltal a sejtek vérbőségét is.
Fizikai aktivitás, akárcsak a fiatalkorban
Az izgő-mozgó palánták a legkényelmesebb nagyszülőket is ráveszik a mozgásra, aminek hála a szervezet is újra rákap a mozgás nyújtotta élvezetekre.
Csökkentik az Alzheimer kialakulásának esélyét
Azok a menopauzán átesett nők, akik akik sok időt töltenek unokáikkal, kisebb eséllyel válnak kognitív betegségek vagy az Alzheimer kór áldozatává, derült ki egy friss amerikai kutatásból.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Szeniormagazin Facebook oldalát!