A nyári lazulás után mindannyian újult erővel és lelkesedéssel fogadjuk meg, hogy újra elkezdünk mozogni. Nem egyszerű ezt a lendületet hosszú távon fenntartani, de a változatos sport rengeteget segíthet abban, hogy könnyebben vegyük a hétköznapokban felmerülő akadályokat. Ráadásul a hatékony edzésnek nem kell monotonnak és gyötrelmesnek lennie. Ha mozgásról van szó, legtöbbünknek az edzőterem, az aerobik és a futás jut eszébe, de egyáltalán nem szükségszerű, hogy ezek között megtaláljuk a hozzánk passzoló tréninget. Sőt, az sem biztos, hogy egyetlen edzésforma kiválasztása a nyerő.
Országszerte több mint 200 helyen sportolhatunk, egyetlen bérlettel, a Sportkártyával. A kártyával elérhető kínálatban ott vannak a legnagyobb fitnesz és wellness komplexumok, uszodák, squash klubok, jóga- és tánctermek, ahol próbára tehetjük magunkat akár az olyan újhullámos mozgásformákban is, mint a Port de Bras (balettaerobic), a Body Art, a Hot Iron, a Cheerobic, a Gymstick vagy az antigravitációs jóga. Ha (titkon) mindig is szerettük volna kipróbálni, milyen Béres Alexandrával, Katus Attilával vagy Szentgyörgyi Rómeóval edzeni, a Sportkártyánkkal ezt is megtehetjük. Kártyatulajdonosként a mozgás mellett a wellnessről, testünk méltán megérdemelt kényeztetéséről is gondoskodhatunk például masszázzsal, szauna vagy gőzfürdő használattal.
„A Sportkártya alapvető célja, hogy egyre többen rendszeresen és változatosan mozogjanak, átéljék a sportolás örömét, hogy ezáltal egészségesebben, energikusabban és jobb közérzettel lássák el a napi feladataikat.” – hangsúlyozza Czakó Márton, a Sportkártya koncepció kidolgozója.
Azoknak, akik az igazán változatos mozgás mellett teszik le voksukat, első lépésben azt érdemes eldönteniük, hogy egyénileg vagy munkatársaikkal csoportosan szeretnének Sportkártyát igényelni, majd a tervezett heti sportolási alkalmak száma segít a legmegfelelőbb csomag kiválasztásában. Az újdonsült kártyával a kezünkben pedig már csak azt kell eldöntenünk, mit szeretnénk először kipróbálni az elérhető közel 60 sportágból.