A borogatásoknak két fajtája a: hideg és meleg vizes létezik. Utóbbi erősebb reakciót vált ki és jobb a gyógyhatása. Ez azért lehetséges, mert hőt ad át, ami a bőr ereinek azonnali tágulását eredményezi, aminek következtében a vérkeringés felélénkül.
A fokozott vérkeringés során a szervezet méregtelenítése felgyorsul, több oxigén jut el a test minden pontjába, aminek következtében a regenerálódási folyamatok is gyorsabbá válnak. A meleg hatására a belső szervek keringetése is beindul, aminek eredményeképp az anyagcsere folyamatok is fokozódnak. Ezen kívül a meleg vizes borogatás hatására enyhülnek a görcsös, gyulladásos és kólikás állapotok, a szövetek jobb vérellátása miatt.
A borogatás akkor hatékony, ha legalább 45-75 percet állni hagyják a test adott pontján a minimum 39° Celsiusos borogatást.
Tipp: a jó borogatás három rétegből áll. A testre kerülő laza vizes lepedő vagy vászon anyag, a középső réteg ezt szárazon befedi és meggátolja, hogy a méreganyagok a külső takaróba jussanak. A harmadik réteg könnyen kikövetkeztethető: könnyű gyapjú- vagy flaneltakaró.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Szeniormagazin Facebook oldalát!
(Kép: boldognapot.hu)