A szakáll összes változata még mindig divatos, és már nem csak az idősebbek, hanem a fiatalok körében is. A reneszánszát élő arcszőrzetről azonban nem árt néhány tényszerű dolgot tudni.
A karbantartott szakáll nem okoz sok gondot, ennek ellenére nem lehet olyan mértékben tisztántartani, hogy abba ne fészkeljenek bacilusok.
A londoni egyetem által nemrég végzett kutatás eredményeként, a szakértők egyértelműen kijelentették, hogy a szakáll képes fertőzést terjeszteni, és a bacik melegágyaként szolgálni. Az apró ételmaradékok, amik dús szőrzet közé ragadhatnak és az emberi test melege számukra maga a Paradicsom. Dr. Hilton az Aston Egyetemről még azt is hozzátette, hogy azok az férfiak, akik viselnek valamilyen arcszőrzetet, több bacilust, és vírust hordoznak, ám az hogy a baktériumok tényleges betegséget képesek e kiváltani a másik emberben az még kérdéses.
Egy viszonylag friss kutatás mely a BBC „Trust Me I’m a Doctor” című műsorában látott napvilágot a fentiekkel szöges ellentétben azt állítja, hogy a szakállban rejlik az antibiotikumok legújabb generációja.
A bizarr kijelentést egy kísérlettel is alátámasztották, mely során 20 különböző férfi szakállából vettek mintát, majd elküldték ezeket elemzésre. az University College London mikrobiológusának. A szakértői vizsgálatot követően kiderült, hogy a szakállban található baktériumok versengenek a túlélésért oly módon, hogy a baktériumok antibiotikumokat hozhatnak létre, és továbbfejlődve toxinokat kezdenek termelni, amelyekkel más baktériumokat elpusztítanak, ezeket felhasználva pedig könnyen előállíthatóvá válnak olyan betegségek ellenszerei, melyekre eddig nem volt lehetőség.
(Kép: phillymag.com)