A borról köztudott, hogy jótékony hatása van a szervezetre a rezervatrolnak köszönhetően, tehát kordában tartja a koleszterinszintet, védi a szívet és az érrendszert, és a legújabb kutatások szerint segíthet a daganatos betegségek megelőzésében.
A bor jótékony hatásairól már az 1800-as évek elején beszámolt egy bizonyos Samuel Black, akinek írásai nagy visszhangot keltettek a maga korában és a későbbiekben is. A csodatevőnek a már fent említett vegyület lett kikiáltva, ami a szőlőben megtalálható természetes anyag.
A rezervatol elsősorban a szőlőben, vörös szőlőben, vörösborban, magban, kocsányban található meg. Állatkísérletekben a vegyület rákellenes, gyulladáscsökkentő, vércukorcsökkentő és a kardiovaszkuláris rendszerre gyakorolt jótékony hatását mutatták ki, ezek humán vizsgálatokban még nem bizonyítottak, ám egyre nagyobb jelentőséget tulajdonítanak neki.
Mennyit és milyet?
Nem mindegy azonban, milyen bort iszunk. A fehérboroknak is van kedvező hatása, de a könnyű vörösborok a legjobbak ebből a szempontból. A testesebb borok és a szeszes italok flavonoid hatását ugyanis negatív értelemben kompenzálja a magasabb alkoholtartalom.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Szeniormagazin Facebook oldalát!