Még decemberben is érdemes beadatni az influenza elleni védőoltást, így a járvány kezdetéig biztosan van elegendő idő a védettség kialakulásához.
Állatkísérletek során áttörést érhettek el a hasnyálmirigyrák gyógyításában izraeli kutatók – írta a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli portál.
Roska Botond neurobiológus és kutatócsoportja olyan látásérzékelőt fejlesztett, amely a molekuláris mechanizmus alapján kidolgozott génterápiával visszaállíthatja azok látását, akik genetikai rendellenesség miatt lettek látáskárosultak.
A kutatók kifejlesztettek egy új mágneses „vértisztító” rendszert, melynek segítségével a leukémia, a szepszis és a malária órák alatt eltávolítható a vérből.
Az EIT Health legutóbbi InnoStars Awards versenyén 116 jelentkezőből 15 startup – köztük 2 magyar csapat – kapott anyagi és szakmai támogatást.
A kutatóknak sikerült kifejleszteniük egy foggélt, amely megkímélheti az embereket a kellemetlen fogtömésektől. A termék jelenleg még tesztelés alatt van.
Kuo és Gurman is elhatárolódott az AirPod vezeték nélküli töltéséről szóló pletykáktól – irja a The Verge.
A kísérletben résztvevőknek egy éven keresztül több összetevőből álló gyógyszerkoktélt adtak, amelynek köszönhetően az alanyok átlagban 2,5 évet veszítettek a biológiai életkorukból.
A Tech4Good díj nyertesei által fejlesztett eszközök célja a kulturális és a szabadidős tevékenységek elérhetőségének növelése, az emberek összehozása.
Terence English sebész, aki Nagy-Britannia első sikeres szívátültetését hajtotta végre 40 évvel ezelőtt, azt mondta, kollégája még idén megkísérli egy disznó veséjének átültetését emberbe.
Harmadával csökkenti a szélütés kockázatát egy tabletta, amely négy hatóanyagot tartalmaz – ezt állapította meg egy új tanulmány.
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen (DE) ültették be két kisgyerek belső fülébe azt a világújdonságnak számító hallásjavító implantátumot, amely akár zajos környezetben is elősegíti a hatékony beszédértést – jelentették be