A homeopátia megosztja az embereket. Van aki vakon hisz hatóerejében, míg más megkérdőjelezi azt. A homeopátia, amit a közlemény következetesen áltudománynak nevez a 18. században látott napvilágot. A hasonló-hasonló alapelve szerint építkezik, ami annyit tesz, hogy ha valami egy bizonyos tünetet okoz, akkor gyógyíthatja is ugyanazt a tünetet. Tehát, ha valaki gyakran könnyezik, annak a 18. századi homeopátia szerint hagymával kellett kúrálnia magát, míg az insominásnak kávéval.
Az évszázadok során a módszert a hű követők finomították, de azért valljuk be, nehéz a koffeintől elaludni, és az idő előrehaladtával egyre kevesebben hisznek benne. A tudomány egyenesen elhatárolódik az áltudománytól, és úgy tűnik az amerikai kormány is.
Az USA új intézkedése ugyani a hamis gyógyulást ígérő gyógyszereket akarja visszaszorítani a piacon, ezért bevezeti, pontosabban újra elfogadja a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság intézkedését, mely szerint a gyógyszerekben található anyagok hatékonyságát alá kell támasztani. Így azok a produktumok, amelyek nem tartalmaznak valós gyógyhatású szert, azok címkéjén fel kell tüntetni, hogy nem használ.
A leendő törvény értelmében az összes homeopátiás készítményen látható lesz, hogy: „nincs tudományos bizonyíték arra, hogy a termék hatékony, és csupán homeopátiás teóriák szolgálnak alapul.” Mindez azonban jelenti azt, hogy betiltanák a homeopátiás készítmények forgalmazását.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Szeniormagazin Facebook oldalát!