A projekt öt éve kezdődött, és mostanra sikerült annyira tökéletesíteni, hogy a felhasználók is örömmel használhassák.
Az okoseszköz ugyanúgy néz ki, mint egy hagyományos vakvezető bot. A cél éppen az volt, hogy olyat fejlesszenek ki, amely a vakok számára tapintásra, súlyra nem jelent újdonságot, viszont sokkal nagyobb biztonságot és stabilabb közlekedést nyújt majd – mondta Mezei Miklós, az egyik fejlesztő a Kossuth Rádió Közelről című műsorában.
A hangot egy a nyélbe beépített rezonátor biztosítja, a kialakításnak köszönhetően az és a rezgés is megfelelően tud jelezni használójának. Mindkettőt ki lehet azonban kapcsolni. A fejlesztés ugyanis a vakokkal egyeztetve történt, és volt, akinek nem tetszett, hogy a jelzésekkel felhívják magukra a figyelmet.
Az okosbotot elsősorban épületen belüli használatra tervezték. A vezetősávok ideiglenesen is letehetőek, de hosszabb távon is elhelyezhetőek bármelyik épületben. Az új fejlesztésnek köszönhetően a benti vezetősávon felül elágazásokat is tud majd érzékelni a bot.
Tervezik, hogy kültéren is lehessen majd használni az eszközt, ehhez azonban további előrelépésre van szükség; jelenleg is zajlik a tesztelés.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Szeniormagazin Facebook oldalát!