A pandémia erőteljesen rányomta bélyegét az egészségügyi digitalizációra az elmúlt időszakban. A korlátozások és távolságtartási szabályok miatt előtérbe került a telemedicina és a távgyógyítás, továbbá az egészségügyi adatok strukturált, digitális felhasználása is egyre inkább reflektorfényben van.
A Budapesten szeptember végén megrendezett Digital Health Summit konferencia számos nemzetközi és magyar szakértő részvételével a szektorban zajló digitális forradalom legfrissebb trendjeit mutatta be.
Robbanásszerű növekedés előtt áll ez a terület hazánkban és világszerte is. Szakértők szerint a digitális megoldások piaca a 2019-es 175 milliárd dolláros szintről 2025-re eléri majd a 660 milliárd dollárt. A folyamatra a koronavírus-járvány katalizátorként hat, hiszen számos járványkezeléssel kapcsolatos kihívásra is a digitalizáció ad választ.
Az IoT Zóna műsorban a rendezvény alapító-főszervezővel, Molnár Ritával beszélgettünk a többi között a telemedicináról, a viselhető eszközökről, és arról is, hogy mi a legnagyobb akadálya a robotok megjelenésének a kórházakban - írja az iotzona.hu.