Epilepsziás betegek számára fejlesztenek agyi defibrillátort a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói, az eszköz a nagyon közeli jövőben képes lesz automatikusan leállítani a rohamokat a páciensekben.
A bőr színének változása alapján dolgoztak ki új technológiát az Utahi Állami Egyetem tudósai, hogy a vérkeringés állapotáról információhoz jussanak.
Az örökzöld kérdés, ami soha nem megy ki a divatból, emberek millióit tartja lázban. Télen pedig kevesebb dolog foglalkoztatja jobban a nagyérdeműt. Lássuk, mennyit falhatunk büntetlenül.
Van, aki elvből utasítja vissza, és van aki képtele nélküle élni. De vajon kinek van igaza?
Egereken végzett kísérletek segítségével megtalálhatták a rák ellenszerét a Stanford Egyetem kutatói. A gyógyszer két immunstimuláló szerből áll, melyek úgy fejtik ki hatásukat a T sejtekre, hogy közben nem terhelik
Egy szívdobbanásnyi idő alatt készít teljes körű felvételt a koszorúerekről és a szívről az ország legmodernebb szív-CT készüléke a Semmelweis Egyetemen. A Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán most elhelyezett műszer
Ausztrál és japán tudósok felfedezték azt a vértesztet, amely képes kimutatni azoknak a mérgező fehérjéknek a jelenlétét, amelyek az Alzheimer-kór kialakulásával is kapcsolatosak. A teszt jövőbeli elterjedése egy fontos lépése
Csökken a szív- és érrendszeri megbetegedések miatt meghalt emberek száma Magyarországon, és a modern diagnosztikai berendezéseknek köszönhetően tovább javítható a statisztika.
Csökken a szív- és érrendszeri megbetegedések miatt meghalt emberek száma Magyarországon, és a modern diagnosztikai berendezéseknek köszönhetően tovább javítható a statisztika.
Vajon kell-e télen sportolni? Amennyiben nem akarjuk medveként átaludni a telet, a válasz csakis egy lehet. A hideg és a fagy sem lehet akadály.
Szakemberek szerint járvány idején a legfontosabb a bőséges folyadékfogyasztás és a változatos étrend. A vitaminok természetes bevitelével ugyanis könnyen megelőzhető a betegség.