A vadgesztenye igazán hasznos kis teremtmény, mely a szervezet számára gyógyír számos problémára, többek közt a láthatatlan ellenségre: az aranyérre is.
Az itthon is közkedvelt halolaj kapszuláról, megdöbbentő felfedezéseket közölt a The Conversation. A publikált eredmények után kétszer is meggondolandó, fogyaszt-e belőle az ember.
Megérkezett a tökéletes idő a testet is nyomorgató lelki problémák megoldására. A tavaszt szeretik nagytakarítással kezdeni, hát ne csak a lakásunk tisztuljon meg.
Már 16 halálos áldozata van Romániában a kanyarójárványnak, ami főként az ország nyugati, délnyugati megyéiben terjed. Van félnivalónk?
Az esős, hideg idő nem csak a szervezetet, hanem a bőrt is megviseli. Arcod védelméről az arcolaj használatával tudsz leginkább gondoskodni. Tudj meg többet róla, hogy hasznosíthasd a mindennapokban.
Egy hosszú távú brit kutatás eredményei szerint a szigmoidoszkópia, azaz egy egyszeri részleges béltükrözés, legalább 17 évig jelentősen véd a kolorektális daganatok (vastag- és végbélrák) kialakulásával és az azokból eredő
Egy új, kockázatos kezeléssel a betegség súlyosbodásának gátat lehet szabni, kvázi "lefagyasztani" legalább öt évre. Az eljárás már magában is elképesztő, nem beszélve hatékonyságáról.
Egy újonnan bevezetett eljárás keretében kapszulában lenyelhető kameraendoszkóppal tudják diagnosztizálni a vékonybélben keletkezett vérzéseket a Zala Megyei Szent Rafael Kórházban.
Átvette a demencia az AIDS helyét a világ gyilkos kórjainak listáján, derült ki az Egészségügyi Világszervezet jelentéséből, mely arra is figyelmeztet, hogy a 100, ezidáig alkalmazott kísérleti gyógymódból eddig mindegyik
A kutatók kimutatták, hogy a magasabb testtömegindexű (BMI) és nagyobb derékbőségű férfiak esetében nagyobb a kockázata a prosztatarák agresszív formája kialakulásának.
Az agysérülés gyógyításának lehetőségeit segítheti a Semmelweis Egyetem kutatóinak felfedezése, akik olyan új idegsejtcsoportot írtak le az agyvelőben, amely arra szolgál, hogy egy adott célterület felé irányítsa az újonnan képződő
A felnőtt lakosság 80 százaléka ugyan tanult valamilyen elsősegélyt, de akkor mégis miért a pánik az első, ha baj van? Nem merünk, vagy nem tudunk segíteni?