Aki valaha megjárta már bármelyik kórház bentfekvő osztályát, annak valószínűleg átfutott már a fején a kérdés, hogy vajon mennyit szánnak a napi étkeztetésre. Nos, még 1000 forintot sem betegenként, mert
Először hoztak létre működő, vagyis vizelettermelésre képes emberi veseszövetet élő szervezetben kutatók, akik szerint eredményeik mérföldkövet jelentenek a vesebetegségek kezelésének fejlesztésére irányuló kutatásokban.
Idestova száz éve megállíthatatlan szenvedéllyel kutatják a szakértők az influenza hatékony ellenszerét, hiába. Ugyan megelőző vakcinák és antivirális gyógyszerek már léteznek, de egyik sem az, amire a világ vár. Pontosabban
A génjeikben rejtőzik a denevérek hosszú életének titka. A kutatók ezúttal négy denevérfaj egyedeit vizsgálták, és szokatlan megállapításra jutottak.
Az emelkedés a Debreceni Egyetem (DE) belgyógyászati klinikáján megvalósult beruházás eredményének tekinthető – közölte az egészségügyi államtitkár hétfőn Debrecenben, a klinika felújított hematológiai osztályának átadásán.
Továbbra is a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikája áll az első helyen a nem élődonoros veseátültetések számát tekintve az Eurotransplant nyolc tagországa között. 2017-ben több mint 130 beavatkozást végeztek.
Brit és amerikai tudósok először növesztettek emberi petesejtet laboratóriumban a petefészekszövetben a legkorábbi fázistól egészen a teljes érésig.
Nem jelentkeztek súlyos mellékhatások vagy az eljárás biztonságosságát megkérdőjelező komplikációk annál a páciensnél, akin néhány hónappal ezelőtt a világon elsőként hajtottak végre génszerkesztést amerikai orvosok. Azóta már egy második pácienst
Egy már ismert hazai fejlesztés segítségével nemcsak egyes járműveken, hanem immár a metró aluljárókban is jelentősen csökkenhet a nem kívánt szennyeződések száma.
Az influenzajárvány miatt országszerte egyre több egészségügyi intézményben rendelnek el részleges vagy teljes látogatási tilalmat. A budapesti Honvédkórház több telephelyén is tilos a látogatás.
Epilepsziás betegek számára fejlesztenek agyi defibrillátort a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói, az eszköz a nagyon közeli jövőben képes lesz automatikusan leállítani a rohamokat a páciensekben.
Egereken végzett kísérletek segítségével megtalálhatták a rák ellenszerét a Stanford Egyetem kutatói. A gyógyszer két immunstimuláló szerből áll, melyek úgy fejtik ki hatásukat a T sejtekre, hogy közben nem terhelik