Probiotikumot tartalmazó sört állítottak elő szingapúri kutatók, akik szerint a nedű javítja a gyomor egészségét és erősíti az immunrendszert.
Tartós kánikulára figyelmeztet a meteorológiai szolgálat. A héten akár 40 fok is lehet. A kánikula nemcsak az idősek szervezetét viseli meg, a csecsemőkre is fokozottan figyelni kell a nagy melegben.
Egy új brit tanulmány szerint az idősebb embereknek receptre kellene felírni kutyát, hogy gyakrabban kimozduljanak otthonról, a kutyasétáltatás ugyanis az egyik leghatékonyabb módja a fizikai aktivitás megőrzésének.
Tudod mire jó, a két legfontosabb B-vitaminunk?
Történelmi viszonylatban van hagyománya a magyar halkultúrának, azonban több megváltozott körülménnyel is összefüggésben (19. század második felében bekövetkező folyószabályozások, és az Adriai-tenger elvesztése) ez a mai korban jellemzően az ünnepek
A tengeri halak fajtáit tekintve széles választék áll a fogyasztó rendelkezésére. Vegyük szemügyre a leginkább ismerteket! Ezek a lazac, tonhal, szardínia, makréla, tőkehal és a hekk.
A melanóma a szemgolyóban is megjelenhet. A legnagyobb veszély a világos bőrű emberekre és a nagy mennyiségű UV-sugárzásnak kitett személyekre leselkedik.
Hazánkban elérhető és ismert édesvízi halfajták: ponty, afrikai harcsa, süllő (a nagyobb pédányok neve fogas), busa és pisztráng. Bátran válogassunk közülük, mert fontosak a szervet számára!
A mesterséges édesítőszerek hosszú távon kapcsolatba hozhatók az elhízás, a cukorbetegség, a magas vérnyomás és a szívbetegségek kockázatának növekedésével egy új kanadai kutatás szerint.
Egészen más érzés úgy nekivágni a feladatoknak, ha szervezetünk egy cseppnyi folyadékhiányt sem észlel.
A világ legszívósabb faja, a medveállatka egészen a Nap kihunyásáig életben lesz. Bár hagyományosan a csótányokat szokták ilyen fajként emlegetni, a medveállatkák valójában sokkal ellenállóbbak, és bármi várjon is rájuk,
Hiánypótló felmérést készített az Inbound Joga, amelyben a magyarok jógázási szokásait és motivációit vizsgálta. Érdekes eredmény született.