A Tokiói Egyetem kutatóinak reményei szerint egy éven belül megkezdhetik azt az úttörőnek számító sejtkísérletet, amelynek keretében sertésekben emberi hasnyálmirigyet növesztenek majd transzplantációs célokra.
Már a világ számos pontján használják gyógyításra a kendert, sőt nem is kell olyan messzire menni, mert környező szomszédjaink sem zárkóznak el tőle. Itthon azonban tiltólistás. De vajon tényleg kell
Az embrionális idegrendszer részét képező ganglionléc szerepét vizsgálja az immunrendszer fejlődésében egy francia-magyar kutatócsoport.
A megkérdezettek 55 százaléka tart háziállatot, sokan közülük – több mint 50 százalék – többet is. A háziállat-tulajdonosok több mint háromnegyedének segít a stressz csökkentésében a házi kedvencük és majdnem
Áttörést értek el rákkezelésen áteső fiúk termékenységének megóvásán dolgozó kutatók, akik szerint erre egy kísérleti technológia segítségével született egészséges majom a bizonyíték.
Szerkesztőség
2019.03.26.
A szabalpálma természetes lelőhelyét alaposan megtépázta tavaly a természet ősereje. A földrész időjárási sajátosságain túl, azonban az engedélyek is próbára teszik az ültetvénytulajdonosokat. Miért óvják ennyire és mennyi bogyó szükséges az ínséges időkben a körforgás fenntartására?
Szerkesztőség
2019.03.26.
A szabalpálma termése ősidők óta az ember szolgálatában van, így nem egy újkeletű super food-ról vagy csodabogyóról van szó. A sokoldalú növény azonban ritkaságszámba menő tulajdonságokkal bír, lássuk mi az, amit egészségmegóvó hatásán túl érdemes tudni a bogyóról.
Szerkesztőség
2019.03.26.
Manapság nehéz elképzelni, hogy vannak még olyan növények, amelyek csak korlátozott számban érhetők el. A szabalpálma azonban ellenállva az iparosodásnak évente csupán egyszer takarítható be, különleges termésére pedig milliók várnak. Utánajártunk, hogy kerül a szabalpálma a termőföldről a gyógykészítménybe.
Szerkesztőség
2019.03.26.
A szabalpálma számos gyógyszer kedvelt alapanyaga, nem véletlenül. A szóban forgó növényről méltatlanul keveset hallani, pedig megtalálható benne az a bizonyos kvintesszencia, amitől oly különleges a szervezet számára. Épp ezért, alaposan utánajártunk, hogy mi fán terem a szabalpálma.
A szepszis kezelésének hatékonyabb módszerén dolgoznak a Szegedi Tudományegyetem aneszteziológiai és intenzív terápiás intézetének szakemberei Molnár Zsolt professzor vezetésével - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
A középkori ólomüvegkészítés mintájára előállított bioaktív üveg segíthet az E. coli-fertőzés elleni küzdelemben - ezt állapította meg egy új kutatás, amelyet az Astoni Egyetem tudósai végeztek.
A hagymafélék rendszeres fogyasztása csökkentheti a kolorektális daganatok (vastag- és végbélrák) kialakulásának kockázatát – derült ki egy kínai tanulmányból.