Záborszky László agykutató, az Alzheimer-kórral kapcsolatos kutatásaira fókuszálva adott interjút az M5-nek. Orvosi tanulmányai során egy betegnek is köszönhetően tért át a kutatói pályára. Azóta az Egyesült Államokban él, jelenleg a Rutgerts Egyetem professzora.
Az elmúlt öt évben több mint hatvan új, rákellenes készítmény került forgalomba, amelyek egyik fele célzott gyógyszer, míg a másik fele immunterápia. Így több olyan szer is rendelkezésre áll, amelyekkel személyre szabott kezelést tudnak biztosítani.
A Science Daily számolt be a Rutgers Egyetemen zajló kutatásról, amely során talán azonosították az Alzheimer-kór kialakulása mögött álló egyik okot. A felfedezés egy új gyógyszer kifejlesztését is indikálta, amelynek
Az ország területének nagy részén továbbra is nagyon magas a parlagfű pollenkoncentrációja, emiatt sokan tapasztalhatnak az átlagosnál erősebb allergiás tüneteket. Ha az allergiás tünetek súlyosak, vagy a gyógyszerek hatására sem múlnak el, akkor – ha korábban még nem tettük – a szakemberek szerint mindenképp érdemes mielőbb allergológushoz fordulni, aki a tüneteink függvényében személyre szabott, hatásos terápiát állít össze.
A gyógynövény szinte egyidős az alternatív gyógyászattal, és az évezredes együttélés után azt hihetjük mindent tudunk róla, pedig a kamilla még a gyakorlott felhasználóknak is tartogat meglepetést.
Éjt nappallá téve egy olyan új módszeren dolgozik Buzsáki György agykutató, amely az agysejtek működésének befolyásolását tenné lehetővé sebészi beavatkozás nélkül Az M5 kulturális csatorna Amerikában jártunk, mestersége címere című sorozatának vasárnap esti első részében beszélt először legújabb kutatási eredményeiről.
Ha meg akarja óvni csontjai egészségét, ezeket az ételeket minden nap fogyassza!
A sárgába forduló levelek és a csípős, friss illatú reggelek a lelki feltöltődésen túl sajnos néhány veszélyt is rejtenek. Ősszel a baktériumok új erőre kapnak, és nem kímélik a legyengült
Attól is függ, mennyi ideig használja
A megfázás és nátha esetén használt orrcseppekkel valószínűleg már mindenki találkozott élete során. Remek segítséget nyújtanak egy-egy betegség idején, ha az orrdugulással, orrfolyással is jár. Ezek a készítmények azonban csakis a betegség idején, a betegtájékoztatóban megadott, általában 7-10 napig használhatóak. Ha ennél hosszabb ideig használjuk, akkor azzal az orrnyálkahártyát is tönkretehetjük – figyelmeztet dr. Augusztinovicz Monika. Allergia esetén ne ezeket keressük, hanem a kimondottan allergia elleni orrcseppeket, orrspray-ket, (antiallergikumok) amelyeket huzamosabb ideig, akár egész szezonban használhatunk. Segítségükkel hatékonyan gátolható többek között az orrnyálkahártya megduzzadása, a fokozott orrváladékozás és a kínzó tüsszögés inger. Mivel hatásukat közvetlenül az orrnyálkahártyán fejtik ki, az allergiás tüneteket gyorsan és hatékonyan szüntetik meg.
Alternatív lehetőségek
Kiegészítő kezelésként hasznos lehet a tengervizes orrspray használata is, amelyekkel a polleneket eltávolíthatjuk az orrnyálkahártyáról. Allergiás időszakban e célra az orrmosó is bevethető, amelyhez az irrigátorba meleg vizet töltünk, majd ebben feloldjuk az optimalizált sóarányú keveréket. A nagyobb mennyiségű oldat a teljes orrüreg átmosását lehetővé teszi. Fontos, hogy ne kísérletezzünk otthoni előállítással, orrirrigáláshoz csak az erre a célra kifejlesztett, a szervezet számára ideális pH-értékű izotóniás oldatot használjunk.
Ha az orrcsepp már nem elég…
Az allergiás tünetek erősségét befolyásolja az egyéni érzékenység mellett az is, hogy az adott pollen milyen koncentrációban van jelen a levegőben. Ez függ az időjárási viszonyoktól is, ezekből adódóan pedig a tünetek évenként különböző erősségben jelentkezhetnek. Általában a nem megfelelően kezelt allergia tünetei idővel rosszabbodnak, ha ezt tapasztaljuk, mindenképp forduljunk orvoshoz. Ellenkező esetben allergiás szövődményként akár asztma is kialakulhat. Akkor is érdemes szakember segítségét kérni, ha az eddig használt szerekkel már nem érjük el azt a hatást, amit korábban. Ha napközben is tüneteink vannak, és az éjszakai pihenésünket is zavarja az orrdugulás, tüsszögés, akkor mindenképp forduljunk orvoshoz, aki hosszútávon is biztonsággal alkalmazható, személyre szabott kezelést állít össze.
Amerikai kutatóknak sikerült kidolgozniuk egy módszert, amely bizonyos sejtek átprogramozásával lehetővé teszi, hogy akár a nagyméretű nyílt sebekben is beinduljon a bőrképződés.
Megfázás, fülfájás, migrén, láz, köhögés. Bármelyikről is legyen szó, az első út a patikába vezet nem pedig a vöröshagyma tároló ládikához, ami öreg hiba, ugyanis a könnyfakasztó finomság minderre gyógyírt
Itt van az ősz, itt van újra és a szervezetedet is hamar megtréfálhatja, ha nem készíted fel immunrendszered az évszakváltásra.